Прекаляването с витамин А причинява косопад

витаминиМного пъти заради манията си да пием витамини и минерали, чрез които си мислим, че се предпазваме от болести и сме красиви, можем да предизвикаме обратния ефект.

Водноразтворимите витамини лесно се изчистват от тялото чрез потта и урината, както е витамин С. С мастноразтворимите обаче не е така.

Прекомерната употреба на витамин А предизвиква смущения в капилярите. Натрупването в тялото, може да предизвика пърхот, косопад и мазна коса.

Наличието над допустимата стойност на витамин А в тялото се нарича хипервитаминоза А. Получава се, когато сте взимали високи дози в продължение на дълго време. Сред симптомите на витаминАхипервитаминозата са промени в косата и кожата, напуквания на крайчетата на устата, косопад, чувствителност при излагане на слънце, мазна кожа и коса, сърбежи, пожълтяване на кожата.

Лечението се състои в това да спрете да взимате високи дози от витамина. Ако пиете витамини, е добре да правите почивки, за да може тялото да ги обработи и да се изчисти.

И запомнете, че най- добрият вариант да приемате витамини и минерали, е като го правите чрез храненето.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest

22. октомври 2013 14:29:54 от Надя Колева
Категории: Любопитно за косопада | Етикети: , , | 25 коментари